GlobalEtik Beyannamesi
Davranış Kurallarımız
CEO’muzdan Mesaj

Our unique culture drives our purpose of saving people money so they can live better, and the foundation of our culture is a commitment to operating with integrity. Even as we change to meet the needs of our customers, Walmart will stay true to the values, beliefs and behaviors that have guided us over the last 50 years. Regardless of where each of us works in our global company, this Statement of Ethics is the guide to exemplifying integrity as a Walmart associate. It’s a daily resource for making honest, fair and objective decisions while operating in compliance with all laws and our policies. This Statement of Ethics applies to me, the board of directors and all associates at every level of our organization. Through your ethical behavior and willingness to speak up for the highest standards, we earn and keep the trust of our customers, each other and our local communities. We believe in everyday low cost and everyday low prices, but only if accomplished through our everyday integrity. Thank you for your commitment to our Statement of Ethics. It means more than making ethical decisions; it demonstrates you care about Walmart, our reputation and our customers.

 

Doug McMillon
President and CEO
Wal-Mart Stores, Inc

İnsanlara zaman ve para kazandıracak, daha iyi yaşamalarına yardımcı olacak bir şirket olmak için yola çıkalı neredeyse 60 yıl oldu. O ilk günlerde, işlerimizin ölçeğini kullanarak bir fark yaratmak için ne kadar büyük bir fırsatımız olacağını bilemezdik. Etrafımızdaki dünya değişmeye devam ettikçe -ki bugün, yola çıktığımızdan daha büyük bir hızla değişiyor- sadece uyum sağlamaya ve büyümeye değil, aynı zamanda öncülük etmeye yönelik taahhüdümüzü de yineliyoruz.

Kendimize her gün, işimizin sadece ne başardığımızla değil, aynı zamanda oraya nasıl ulaştığımızla ilgili olduğunu hatırlatıyoruz. İşlerimizi nasıl yürüttüğümüz, sattığımız ürünler ve sunduğumuz hizmetler kadar önemlidir. Bu da, iş yaptığımız toplulukların yasalarına uymak demektir. Ama bu yetmez. Walmart’ta çalışan iş arkadaşlarımızdan değerlerimiz temelinde faaliyet göstermeleri beklenir. Beklentimiz, yaptığınız her şeyin merkezine adilliği, eşitliği, adaleti ve doğruluğu koymanızdır. Bu şekilde çalışarak, her birimiz kültürümüzü biçimlendirmede aktif bir rol alacak, güveni oluşturacak ve şirket olarak amacımıza ve potansiyelimize ulaşmamızı mümkün kılacaktır.

Davranış Kurallarımız bizler için önemli olan şeyleri yansıtır. Bu Kurallar hepimiz için geçerlidir; benim için, Yönetim Kurulu üyelerimiz ve yöneticilerimiz için, Walmart’taki her bir iş arkadaşımız için. İş ortaklarımızdan da değerlerimizi kucaklamalarını ve bu yüksek standartları yakalamalarını bekliyoruz. Bu değerleri paylaşmayan iş arkadaşlarının ve ortakların Walmart’ta yeri yoktur.

Lütfen Kurallarımızı okuyun. Bunlara sık sık bakın. Dürüst, adil kararlar verirken ve geçerli yasalara ve politikalara uyarken Kuralların sizlere rehberlik yapmasına izin verin. Kurallarımızın temelinde basit bir kılavuz var: Doğru olanı yapın ve bir endişeniz olduğunda ya da yanlış bir şey gördüğünüzde sesinizi yükseltin. Üzerinize düşeni yaptığınız için teşekkürler.

 

Doug McMillon
Başkan ve CEO
Walmart Inc.